BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI
DARMOWA DOSTAWA od 1000zł
SZYBKA REALIZACJA
do kasy suma: 0,00 zł

Zawód event manager - czym się zajmuje? Kompetencje, zarobki, zatrudnienie

0
Zawód event manager - czym się zajmuje? Kompetencje, zarobki, zatrudnienie

Zawód event managera jest - najkrócej rzecz ujmując - pracą nad detalem. Zajmuje się on logistyczną stroną wydarzenia - w zasadzie dowolnego. Może być to impreza masowa, targi, ekspozycja czy nawet koncert muzyczny. Głównym zadaniem w zawodzie event managera jest kompleksowa analiza całego wydarzenia - wyznaczanie zadań, obowiązków oraz późniejsza egzekucja efektów.

Profil kandydata do zawodu event managera? Jakie umiejętności trzeba posiadać, aby nim zostać?

Osoba pracująca w zawodzie event managera powinna posiadać wszechstronną wiedzę w praktycznie każdej dziedzinie życia. Wynika to z wyjątkowej specyfikacji pracy, która wymaga dopasowania się do indywidualnych potrzeb klienta - bez względu na branżę czy profil działalności. Dobry event manager musi zrozumieć te potrzeby i być w stanie na nie odpowiedzieć.

Najbardziej pożądaną cechą u kandydatów event managera jest elastyczność. Organizacja wydarzeń nie posiada bowiem żadnych ściśle określonych reguł, które pozwalałyby na wykształcenie stałego wzorca postępowania. Liczy się więc intuicja, wyobraźnia oraz refleksyjność, pozwalająca na szczegółowe zaplanowanie całego wydarzenia, a także zauważenie przyczyn i konsekwencji różnego rodzaju sytuacji.

Zawód event manager - ile zarabia się na stanowisku?

Kwestia zarobków w przypadku event managera jest - podobnie jak charakter samego zawodu - bardzo dynamiczna. Zdarza się bowiem, że niektóre agencje oferują większe zarobki, a inne znacznie mniejsze. Na wynagrodzenie event managera duży wpływ ma portfolio - czyli lista zorganizowanych wydarzeń. Dlatego zwłaszcza na początku kariery istotne jest poszerzanie tego portfolio - nawet niekiedy kosztem niższej płacy. Z pewnością zaprocentuje to w przyszłości.

Należy również pamiętać, że zawód event managera oznacza nieustanne poszerzanie swoich kompetencji i zdobywanie nowych doświadczeń. Osoba na tym stanowisku musi śledzić bieżące trendy i pojawiające się nowinki technologiczne. Dzięki temu będzie w stanie zagwarantować klientowi wydarzenie na najwyższym poziomie - dostosowanie nie tylko do krajowych, ale przede wszystkim światowych standardów.

Gdzie można znaleźć pracę w zawodzie event managera?

Zatrudnienie jako event manager można znaleźć w dużych lub małych agencjach. Porównując te dwie możliwości - znacznie bardziej opłacalne jest ubieganie się choćby o staż w dużych firmach, realizujących przedsięwzięcia na ogromną skalę. Pozwoli to rozbudować swoje portfolio i doprowadzić do sytuacji, w której nasza reputacja będzie mówiła sama za siebie.

Jeśli jesteś event managerem z pewnością zainteresuje Cię oferta naszego sklepu reklamowego Retio.pl. W naszym asortymencie znajdują się najwyższej jakości systemy wystawiennicze. Kliknij przycisk poniżej i zapoznaj się z naszymi produktami.

przycisk

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów bloga
Dzięki chmurze tagów możesz szybko przenieść się do interesującego Cię tematu na naszym blogu!
Czytaj więcej

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl