BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI
DARMOWA DOSTAWA od 1000zł
SZYBKA REALIZACJA
do kasy suma: 0,00 zł

Właściwie zaprojektowane stoisko na targi - 3 cechy

0
Właściwie zaprojektowane stoisko na targi - 3 cechy

Udział w targach, a także pozostałych tego typu wydarzeniach ma istotny wpływ na promocję firmy oraz jej usług czy produktów. To, w jaki sposób zostaną one ukazane, jest niezwykle istotne, gdyż najważniejsze jest przyciągnięcie do siebie potencjalnych klientów. Stanowisko targowe musi być przede wszystkim estetyczne i zachęcać do bliższego poznania oferty firmy. Pamiętajmy, iż pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Stoiska na targi muszą więc być właściwie zaprojektowane. Są rzeczy ważne i ważniejsze, skupmy się na trzech najistotniejszych cechach właściwie przemyślanego stoiska targowego, które przedstawimy wam w poniższym artykule.

1. Projektowanie efektywnego stoiska na targach 

Stoiska na targi muszą posiadać właściwą oprawę graficzną. Właśnie od niej zależy to, czy wśród bogatej oferty innych wystawców, właśnie nasza firma zostanie zauważona oraz utkwi w pamięci przyszłych klientów. Bodźce wizualne na długo zostają w pamięci, mają więc nieoceniony wpływ na potencjalnych nabywców oferowanych przez nas produktów.

Właściwy dobór kolorów oraz motywu przewodniego wpływa bezpośrednio na emocje odbiorcy, istotne jest to, aby zainteresował się on właśnie naszą ofertą, a nie konkurencji. To właśnie dzięki emocjom, klient poświęca swój czas na bliższe zapoznanie się ze stoiskiem wystawcy. Dobre zaprojektowanie stoiska na targi nie jest wcale łatwą rzeczą. Głównym celem tworzenia stoiska jest przedstawienie charakteru usług albo produktów firmy. Stoisko na targi musi działać na wyobraźnie, budzić pozytywne emocje, zaciekawiać i przyciągać uwagę potencjalnych nabywców. Oprawa graficzna musi być więc miła dla oka, nieprzerysowana, atrakcyjna dla odwiedzających targi. Aby stworzyć stoisko na targi, wykorzystuje się wiele różnych narzędzi z branży reklamowej. Korzysta się przede wszystkim z mebli targowych, telebimów, hologramów, sprzętu oświetleniowego.

Wszystkie te elementy tworzą jedną spójną kompozycję. Wystawca musi zaplanować każdy szczegół swojego stoiska oraz dobrze rozplanować wszelkie jego elementy. Przestrzeń stoiska na targach jest bardzo ograniczona, istotne jest więc jej dobre rozplanowanie. Każda osoba chcąca zapoznać się z ofertą firmy musi bez problemów zbliżyć się do stoiska, nie może więc znajdować się na nim zbyt duża ilość rzeczy utrudniająca swobodny dostęp. Mając to na uwadze, firma Retio oferuje stoiska szeregowe, półwyspowe, wyspowe, oraz narożne, dzięki czemu każdy wystawca znajdzie odpowiednie dla siebie stoiska na targi. Przy wybraniu właściwego stoiska na targi należy pamiętać o tym, jak ważna jest odpowiednia komunikacja między wystawcą a odwiedzającym

2. Właściwe zagospodarowanie przestrzeni roboczej

stoisko na targi branżowe

Zaprojektowanie stoiska na targi jest dopiero pierwszym krokiem do sukcesu. Później należy dobrze rozplanować przestrzeń, jaką będziemy mieli do zagospodarowania na targach. Czasem będzie nam się mierzyć z dosyć małą powierzchnią albo nieforemnymi kształtami. Najważniejsze to pamiętać o tym, iż osoba odwiedzająca targi powinna mieć możliwość otrzymania wszelkich ważnych informacji o danej firmie. Warto więc w swoim stoisku umieścić nie tylko ladę i krzesła, ale także komfortową kanapę lub fotel, w zależności od ilości wolnej przestrzeni.

Organizując swoje stoisko targowe, powinno się także pamiętać o jego zapleczu. To ważna kwestia, zwłaszcza jeśli wydarzenie to ma trwać parę dni. Tam zgromadzimy między innymi zapas materiałów reklamowych. Miejsce to jest niezwykle ważne dla pracownika mającego kontakt z klientami. Musi on bowiem mieć gdzie spędzać przerwy i regenerować swoje siły na dalsze spotkania z potencjalnymi odbiorcami.

3. Akcesoria pomocne w trakcie wydarzenia

Stoiska targowe powinny charakteryzować się różnego rodzaju narzędziami prezentacji wizualnej. W takim miejscu sprawdzają się ekspozytory. Osoby zainteresowane i chcące bliżej zapoznać się z naszą ofertą będą mogły przeczytać ulotkę czy też katalog i zapoznać się ze wszelkimi informacjami na temat naszej działalności. Takie wydarzenia jak targi mają za zadanie przede wszystkim zaprezentować większej ilości osób asortyment różnych firm z danej branży.

Warto więc zakupić gabloty, w których pięknie wyeksponujemy nasz produkt. Dobrze, jeśli nasz asortyment zostanie dodatkowo wyposażony w oświetlenie LED, będzie on wówczas lepiej uwidoczniony. Z pewnością przykuje także uwagę wielu osób. Dla niektórych firm dobrym akcesorium niezbędnym podczas targów okaże się suchościeralna tablica magnetyczna. Polecana, zwłaszcza jeśli będziemy chcieli wytłumaczyć potencjalnym klientom pewne zagadnienia albo zalety oferowanych przez nas produktów czy usług.

Stoiska targowe muszą być przede wszystkim skuteczne, a aby takie były powinny składać się z wielu uzupełniających się elementów. Mając właściwie zaprojektowane stoisko targowe, z pewnością uzyskamy przewagę nad konkurencyjnymi firmami.

 

Targi 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów bloga
Dzięki chmurze tagów możesz szybko przenieść się do interesującego Cię tematu na naszym blogu!
Czytaj więcej

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl