BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI
DARMOWA DOSTAWA od 1000zł
SZYBKA REALIZACJA
do kasy suma: 0,00 zł

Technologie druków reklamowych

0
Technologie druków reklamowych

Technologie druków reklamowych

Niezależnie od tego, czym będzie zajmowała się otwierana właśnie firma, jakie usługi planujesz świadczyć, w jakiej branży działa twoje przedsiębiorstwo, jakie wydarzenie organizujesz - to, że potrzebna będzie reklama, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Dotarcie do odpowiedniej ilości potencjalnie zainteresowanych klientów jest niezbędne, aby działalność zaczęła generować zyski. I choć w dobie internetu, portali społecznościowych i smartfonów wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto inwestować w tradycyjne sposoby reklamy, druk reklamowy to nadal świetny sposób na przyciągnięcie uwagi.

Obecnie istnieje kilka różnych technologii wykorzystywanych w druku reklamowym. Każda z nich ma określoną specyfikę, sprawdza się w nieco innych warunkach i sytuacjach. Jak wybrać taką która sprosta naszym oczekiwaniom? Oto krótkie opisy poszczególnych technologii, które z pewnością ułatwią podjęcie decyzji.

Druk cyfrowy

Metoda druku cyfrowego jest najczęściej stosowana w przypadkach, kiedy gotowe wydruki chcemy mieć "od ręki". Elektrofotograficzna maszyna drukarska tworzy wydruki bezpośrednio na podstawie danych pochodzących z komputera. Sprawia to, że zamówienie może być zrealizowane bardzo szybko. Dodatkową zaletą tego rodzaju druku jest brak konieczności zastosowania pośrednich nośników pomiędzy komputerem, a maszyną drukarską - dzięki temu wydruki można łatwo zmieniać i personalizować. Druk cyfrowy charakteryzuje się również doskonałą jakością, a także niską ceną przy niewielkich nakładach. Bardzo często wykorzystuje się go przy drukowaniu ulotek, biletów lub wizytówek.

Druk offsetowy

W przeciwieństwie do druku cyfrowego, druk offsetowy staje się znacznie bardziej opłacalny przy dużych nakładach. Wynika to bezpośrednio z zastosowanej technologii - pośrednich nośników pomiędzy komputerem, a maszyną drukującą. Każdy projekt wymaga stworzenia specjalnej matrycy - nie jest więc możliwe personalizowanie wydruków ani szybka zmiana projektu, za to przy dużych nakładach można szybko i tanio wykonać wiele kopii. Farby stosowane w druku offsetowym mają niezwykle wyraziste, intensywne kolory - dlatego też druk offsetowy świetnie sprawdza się przy drukowaniu plakatów, katalogów, ilustrowanych książek.

Druk rolowy

Jest to specyficzny rodzaj druku, który sprawdza się przy tworzeniu gazetek reklamowych, czasopism, ulotek lub folderów. Na maszynie drukującej umocowana jest duża rola papieru, na której umieszczany jest wydruk. Warto pamiętać, że jest to opłacalne - podobnie, jak druk offsetowy - raczej przy dużych nakładach. Druk rolowy może powstawać "na zimno" - farba utrwalana jest poprzez wsiąkanie w papier, a także "na gorąco" - farba zostaje odparowana w specjalnym tunelu, w którym panuje wysoka temperatura.

Druk solwentowy

Druk solwentowy charakteryzuje się wykorzystywaniem tuszy na bazie rozpuszczalników organicznych - typowe tusze są zazwyczaj na bazie wody. Dzięki wykorzystaniu tego rozwiązania, druk ten doskonale sprawdza się na podłożach, które są nieprzyczepne dla tuszy na bazie wody. Wydruki wykonane w tej technologii są odporne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego też druk solwentowy często stosuje się do wykonywania wydruków, które będą umieszczone na zewnątrz. Atramenty solwentowe są mniej precyzyjne, niż atramenty na bazie wody, dlatego też odpowiednim dla nich zastosowaniem jest druk wielkoformatowy.

Druk lateksowy

Łączy w sobie trwałość druku solwentowego i precyzję druku atramentowego. Wykorzystywane są w nim atramenty na bazie wody - jest to więc rozwiązanie bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku, niż druk solwentowy. Jego wadą jest jednak cena - dając możliwości podobne do druku solwentowego, jest od niego znacznie droższy. Nie sprawdzi się więc, jeśli naszym priorytetem jest ekonomiczne, niedrogie zrealizowanie zamówienia. Jeżeli jednak w danym projekcie niezbędna jest precyzja wydruku - druk lateksowy lepiej spełni nasze oczekiwania.

Druk UV

To jedna z najnowocześniejszych technologii - pozwala na naniesienie nadruku na praktycznie każdy rodzaj materiału: metal, drewno, plastik, szkło i wiele innych. Druk jest trwały i odporny na czynniki zewnętrzne, a kolory nie blakną pod wpływem ekspozycji na światło słoneczne. Warto pamiętać, że wykonane tą metodą wydruki schną długo - około 24 godzin. Czas schnięcia można znacznie skrócić dzięki wykorzystaniu technologii UV LED - lampy LED pozwalają na natychmiastowe utwardzenie uprzednio zadrukowanej powierzchni, a czas oczekiwania na wydruk znacznie się skraca. Istotą tej technologii jest polimeryzacja farby - która następuje natychmiastowo, przy zastosowaniu światła o długości fali = 365 nm.

Sublimacja

Sublimacja dostępna jest już od niskich nakładów, a zapewnia bardzo trwały wydruk. Stosuje się ją do zadruku tkanin poliestrowych. Nadruk wnika w strukturę materiału, dzięki czemu posiada ona jednolitą, gładką fakturę, a grafika utrzymuje się w świetnym stanie przed długie lata i może być bez obaw prana w niskich temperaturach bez stosowania silnych detergentów. Wydruk jest przenoszony ze specjalnego papieru transferowego na tkaninę. Stosuje się do tego specjalne atramenty, wysokie ciśnienie oraz temperaturę. Czas trwania procesu przenoszenia nadruku dostosowany jest do specyfikacji danego medium. 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów bloga
Dzięki chmurze tagów możesz szybko przenieść się do interesującego Cię tematu na naszym blogu!
Czytaj więcej

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl