BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI
DARMOWA DOSTAWA od 1000zł
SZYBKA REALIZACJA
do kasy suma: 0,00 zł

Standy reklamowe – dobry sposób na przykucie uwagi klienta

0
Standy reklamowe – dobry sposób na przykucie uwagi klienta

W dzisiejszych czasach wybicie się na rynku nie jest wcale łatwym zadaniem. Marki wymyślają coraz to nowsze i bardziej kreatywne sposoby, by zareklamować i wypromować swoje produkty i usługi. Czy standy reklamowe pozwolą firmie wybić się i wyróżnić spośród konkurencji?

Czym są standy reklamowe?

Definicja mówi, że standy reklamowe to nośniki reklamy zewnętrznej nieposiadające określonych wymiarów i wyglądu. Należą do grupy POS, czyli nośników reklam poza Internetem i innymi środkami przekazu masowego, mających za zadanie wesprzeć sprzedaż. Mają one postać stojaków eksponujących produkty lub charakterystyczne dla danej firmy elementy. Często zawierają jej logo i informacje skierowane bezpośrednio do klientów. Ustawienie ich w uczęszczanych przez klientów miejscach pozwala przykuć wzrok wielu osób.

Kiedy sięgnąć po standy reklamowe?

Standy reklamowe mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Są stosowane w wielu okolicznościach. Najczęściej można je spotkać przed budynkami firm oraz instytucji, które mają promować. W takich miejscach nie są tylko reklamą – mają również za zadanie zachęcić klienta do odwiedzenia lokalu. Stojaki będą także przydatne na rozmaitych targach i konferencjach. Pojawiają się w miejscach chętnie uczęszczanych przez potencjalnych klientów, takich jak centra handlowe, deptaki i ruchliwe ulice. Nawet osoby wstępnie niezainteresowane kampanią mogą zmienić zdanie po zobaczeniu standu. Najważniejszy jest dobry, kreatywny pomysł i ciekawe wykonanie.

Dlaczego warto sięgnąć po standy reklamowe?

Jedną z głównych zalet tych nośników reklamy jest wyżej wspomniana uniwersalność. Ze stojaków mogą korzystać zarówno firmy, którym zależy bardziej na reklamowaniu usług na zewnątrz, jaki i te, które wolą się promować w budynkach. Tak samo nie ma znaczenia branża, w jakiej działa firma. To rozwiązanie spełni oczekiwania bardzo wielu przedsiębiorstw. Taka reklama jest dobrze widoczna, nawet z daleka, dlatego będzie trudniejsza do przeoczenia niż np. reklama w telewizji czy w Internecie. Dodatkowo marka ma dużą dowolność, jeśli chodzi o projekt znajdujący się na standzie. To powoduje, że mogą być na nim umieszczone treści, które maksymalnie spełnią oczekiwania klientów. Ponadto stojaki są wytrzymałe – nie porwą się tak szybko jak np. ulotki, są dość odporne na uszkodzenia, dlatego sprawdzą się również na zewnątrz. Kupno standów reklamowych nie jest także wielkim wydatkiem. Ten sposób reklamy spełnia swoją rolę i jednocześnie nie niesie ze sobą dużych kosztów.

To jeszcze nie wszystko

Samo kupno standów reklamowych nie sprawi od razu, że marka będzie lepiej rozpoznawalna i przyciągnie więcej klientów. By przedmiot spełniał swoją funkcję, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach dotyczących wykonania projektu. Firma musi zastanowić się, jaki cel chce osiągnąć i zdecydować, w jakim miejscu będzie ustawiać standy. Jeśli mają one stać na zewnątrz, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane stojaki. Ważne, by miały one wysoką jakość i wykazywały odporność na czynniki takie jak wilgoć. Oczywiście najważniejszy jest oryginalny projekt, który pomoże wyróżnić się na tle konkurencji. Komunikat nie może jednak być przesadzony i nachalny, ponieważ wtedy marka może osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Dobrze, by wygląd standu komponował się z wyglądem miejsca, w którym będzie stał. Sam komunikat i jego wygląd musi być spójny z pozostałymi sposobami reklamy, które stosuje firma. W przeciwnym wypadku klienci mogą nie zapamiętać, że jest to ta sama marka, której reklamę widzieli wcześniej np. w telewizji. Odbiorcy często zapamiętują komunikaty na zasadzie skojarzeń.

Podsumowanie

Bez reklamy marka praktycznie nie ma szans na wybicie się. Obecnie niemal wszystkie firmy stawiają głównie na prowadzenie działań w telewizji i w Internecie, jednak równie ważne są działania offline. W promocji marki i jej usług mogą pomóc standy reklamowe, które nadają się do ustawienia na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Pomagają one w szybki sposób przekazać treść i w łatwy sposób przykuwają wzrok odbiorcy. Takie stojaki dostępne są między innymi w naszym sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

przycisk

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów bloga
Dzięki chmurze tagów możesz szybko przenieść się do interesującego Cię tematu na naszym blogu!
Czytaj więcej

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl