BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI
DARMOWA DOSTAWA od 1000zł
SZYBKA REALIZACJA
do kasy suma: 0,00 zł

Skuteczna i tania reklama dla małego biznesu

0
Skuteczna i tania reklama dla małego biznesu

Niezależnie od tego, czy otwieramy bardzo duży biznes, który będzie działał na rynku ogólnopolskim, czy decydujemy się na założenie małej firmy, która będzie działać na rynku lokalnym, to zawsze niezbędna jest reklama, która pomoże wypromować biznes.

Nie każdego przedsiębiorcę będzie stać na to, aby zakupić reklamę w telewizji, która kosztuje w granicach 40000 zł za 30-sekundowy spot reklamowy. Dlatego właściciel małej firmy musi poszukać alternatywnych sposobów na rozreklamowanie swojego biznesu. Można wykorzystać lokalną prasę, radio, przygotować ulotki i plakaty albo skorzystać z dostępnych promocji w internecie.

Od czego zacząć reklamę małego biznesu?

Każdy biznes można zacząć reklamować już przed jego otwarciem. Warto podczas remontowania budynku już przygotować plakaty reklamowe, którymi można okleić witrynę lokalu z informacją, że w tym miejscu będzie otwarcie sklepu z danymi produktami lub usługami.

Na dzień otwarcia działalności biznesowej warto przygotować specjalną promocję, która pomoże przyciągnąć jak najwięcej klientów. Możemy zdecydować się na stworzenie promocji, w której zaoferujemy zainteresowanym osobom wszystkie produkty lub usługi po znacznie obniżonej cenie.

Z drugiej strony można również przygotować kupony rabatowe, które będą obowiązywać w pierwszy dzień otwarcia firmy aalbo też będą umożliwiać zakup w promocyjnej cenie w ciągu pierwszego tygodnia od otwarcia biznesu.

Czy warto reklamować mały biznes w internecie?

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest wyobrazić sobie firmę, która nie posiada własnej strony internetowej. Niektórzy nawet twierdzą, że gdy nie ma firmy w internecie, to praktycznie nie istnieje. Znacznie łatwiej jest każdemu wejść na stronę internetową, aby zapoznać się z pełną ofertą, a także cennikiem produktów lub usług. Nie trzeba wtedy specjalnie wybierać się do stacjonarnego sklepu, aby przejrzeć dostępne produkty, ponieważ wszystko można załatwić przy komputerze bez wychodzenia z domu.

Koszt założenia własnej strony internetowej jest w dzisiejszych czasach bardzo niewielki, ponieważ samodzielne tworzenie strony www kosztuje w granicach 100 zł. Można również skorzystać z agencji marketingowych, które oferują pomoc w przygotowaniu odpowiedniego szablonu graficznego dla strony internetowej, aby witryna była przyjazna dla użytkowników i dopasowana kolorystycznie do prowadzonej działalności biznesowej.

Dobrze jest założyć stronę internetową dla małego biznesu, gdzie będzie można również prowadzić bloga firmowego. Można w ten sposób na bieżąco informować klientów, jakie są aktualnie promocje, a także jakie zmiany zostały wprowadzone na korzyść klienta.

Najprostszym rozwiązaniem jest założenie strony firmowej na WordPressie, ponieważ bardzo łatwo można nauczyć się samodzielnie zarządzać treścią, a agencja reklamowa pomoże w pozycjonowaniu strony, aby uzyskać jak najwięcej wejść i w ten sposób pozyskać nowych klientów.

Czy reklamować firmę w mediach społecznościowych?

Praktycznie każdy biznes niezależnie od tego, czy jest mały, czy duży może również zaistnieć i promować się bezpłatnie za pomocą portali społecznościowych. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest założenie fanpage na Facebooku. W ten sposób można informować swoich fanów o nowych promocjach, organizowanych spotkaniach i wydarzenia, a także przedstawiać nowe produkty i usługi.

Na portalu społecznościowym można również dzielić się swoją specjalistyczną wiedzą i w ten sposób publikować bardzo cenne informacje dla naszej grupy docelowej. Można w taki sposób kreować swój wizerunek profesjonalisty i z każdym postem przyciągać coraz więcej nowych zainteresowanych osób, które w przyszłości będą chciały zakupić produkt lub usługę.

Czy dobrym pomysłem jest reklama lokalna małej firmy?

Badania pokazują, że nadal bardzo skutecznym sposobem na przyciągnięcie uwagi nowych klientów są reklamy lokalne. Można zdecydować się na wykupienie reklamy w lokalnej prasie, która czytana jest przez setki, a nawet tysięcy odbiorców.

Popularnym rozwiązaniem są również ulotki i plakaty. Koszt takiej promocji nie jest zbyt wysoki, ponieważ za 1000 ulotek zapłacimy w granicach 300 zł. Można w ten sposób dotrzeć do lokalnych odbiorców, którzy mogliby być zainteresowani produktami lub usługami małej firmy.

W roznoszenie ulotek można zaangażować swoich pracowników albo członków rodziny. Jeżeli będziemy decydować się na otwarcie małego sklepu osiedlowego, to dobrze jest na stałe wprowadzić gazetki promocyjne, które będą wydawane co 2 tygodnie i będą zawierały różne produkty w promocyjnej cenie. Takie artykuły promocyjne będą miały bardzo duże wzięcie na rynku. Praktycznie wszystkie większe markety i hipermarkety wykorzystują gazetki z promocjami do pozyskiwania klientów.

Decydując się na zakup samochodu firmowego, można również zdecydować się na reklamę mobilną i okleić auto folią. Powinny tam znaleźć się informacje dotyczące adresu i nazwy firmy, a także oferowanych usług. W ten sposób dotrzemy do klientów na różne sposoby i łatwo rozreklamujemy mały biznes.

 

Dla małego biznesu 

 

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl