BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI
DARMOWA DOSTAWA od 1000zł
SZYBKA REALIZACJA
do kasy suma: 0,00 zł

Rollup reklamowy - skuteczny nośnik reklamy

0
Rollup reklamowy - skuteczny nośnik reklamy

Skuteczna reklama w dużym stopniu przekłada się na ekonomiczne wyniki firmy. Wśród wielu istniejących środków przekazu marketingowego coraz powszechniejsze zastosowanie mają rollupy. O ich rosnącej popularności decydują przede wszystkim liczne zalety, jakimi cechuje się ten nośnik reklamy. Czym więc jest rollup i co sprawia, że stanowi on efektywną formę marketingu?

Co to jest rollup?

Rollup, określany również jako stojak reklamowy, to odmiana prostego systemu ekspozycyjnego. Na jego konstrukcję składają się: kaseta z systemem zwijania, aluminiowe rurki, układ napinający, wysięgnik oraz listwa zaciskająca. Treść reklamy umieszczana jest na planszy wykonanej z trwałego materiału. Wymiary rollupów są zróżnicowane. Przeważają modele o wysokości od 80 do 120 cm i szerokości od 210 do 220 cm. Dostępne są też większe i mniejsze systemy, w tym rollupy biurkowe.

Jakie istnieją rodzaje stojaków reklamowych?

Biorąc pod uwagę miejsce lokalizacji reklamy wyróżniamy dwa rodzaje rollupów:

  • indoor – przeznaczone do użytku wewnętrznego,
  • outdoor – wykorzystywane na zewnątrz, poza budynkiem.

Rollupy typu outdoor są odporne na promieniowanie UV, opady deszczu i śniegu, wiatr oraz inne niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jednym z dwustronnych modeli zewnętrznych stojaków reklamowych jest rollup Thunder. Jego podstawę tworzą dwie stabilne stopy o szerokości 82 cm, które umożliwiają rozstawienie reklamy nawet na niezupełnie równym terenie, jakim może być ziemia lub trawa. Pozostałe elementy konstrukcyjne są takie same jak w przypadku rollupu typu indoor. Po przytwierdzeniu do nawierzchni za pomocą specjalnych szpikulców rollup Thunder wykazuje wytrzymałość na wiatr o sile do ponad 30 km/h, natomiast bez przymocowania wynosi ona od 6 do 11 km/h.

Jeśli chodzi o materiał na którym prezentowana jest grafika najczęściej wykorzystuje się dwa rodzaje tworzywa: frontlit albo block out. Drugi gatunek cechuje się większą wytrzymałością i lepszą jakością, ponieważ nie jest podatny na wyblaknięcie.

Gdzie wykorzystuje się rollupy?

Z racji szerokiej gamy oferowanych modeli stojaki reklamowe znajdują zastosowanie w organizacji różnych wydarzeń.  Mogą służyć jako narzędzia do promocji dużych firm podczas targów, wystaw czy konferencji, jak też być używane przez mniejsze podmioty w czasie szkoleń, prezentacji lub spotkań. Ich rolą jest dostarczenie potencjalnemu klientowi podstawowych informacji o firmie celem umożliwienia mu nawiązania z nią kontaktu. Niektóre przedsiębiorstwa wykorzystują rollupy jako stały element ekspozycyjny na terenie swojej siedziby, zwykle w biurze bądź na korytarzu.

Jakie zalety posiada rollup reklamowy?

  • Podstawowym atutem rollupu jest prosty i szybki sposób ekspozycji treści reklamowej. Taki stojak można łatwo rozłożyć i wystawić w dowolnym miejscu, po czym równie bezproblemowo można go zdemontować.
  • Kolejnym walorem jest relatywnie niewielka waga tego nośnika reklamy, co gwarantuje jej łatwy transport. Po włożeniu do specjalnego etui rollup można przewozić w niewielkim samochodzie.
  • Konstrukcja stojaka pozwala na częstą wymianę treści reklamowej, co pozwala na jego wykorzystanie do różnych akcji promocyjnych.
  • Inną zaletą jest duża odporność planszy na uszkodzenia mechaniczne. W porównaniu z plakatem bądź ulotką ten środek reklamy charakteryzuje się znacznie większą trwałością.
  • Uwzględniając możliwość wielokrotnej zmiany grafiki rollupu i efektywność tej formy marketingu jest ona relatywnie niedroga.

Gdzie można zakupić rollupy?

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących materiały reklamowe, w tym rollupy. Najbardziej wygodną formą zakupu jest dokonanie go za pośrednictwem sklepu internetowego specjalizującego się w sprzedaży systemów wystawienniczych. Znajdziemy tam szeroką ofertę wysokiej jakości artykułów posiadających długoletnią gwarancję. Ta forma transakcji handlowej pozwala przed złożeniem zamówienia zapoznać się z dostępnym asortymentem i szczegółową specyfikacją produktów oraz porównać ich ceny. Dzięki fachowemu doradztwu i kompetencji pracowników nabędziemy towar, który najbardziej zaspokoi nasze potrzeby reklamowe.

 

Rollup reklamowy to tani i efektywny nośnik reklamowy. Dzięki naszemu doświadczeni zebraliśmy najlepsze systemy w naszym sklepie. Kliknij w przycisk poniżej i sprawdź naszą ofertę.

 

przycisk

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl