BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI
DARMOWA DOSTAWA od 1000zł
SZYBKA REALIZACJA
do kasy suma: 0,00 zł

Rollup reklamowy - skuteczny nośnik reklamy

0
Rollup reklamowy - skuteczny nośnik reklamy

Skuteczna reklama w dużym stopniu przekłada się na ekonomiczne wyniki firmy. Wśród wielu istniejących środków przekazu marketingowego coraz powszechniejsze zastosowanie mają rollupy. O ich rosnącej popularności decydują przede wszystkim liczne zalety, jakimi cechuje się ten nośnik reklamy. Czym więc jest rollup i co sprawia, że stanowi on efektywną formę marketingu?

Co to jest rollup?

Rollup, określany również jako stojak reklamowy, to odmiana prostego systemu ekspozycyjnego. Na jego konstrukcję składają się: kaseta z systemem zwijania, aluminiowe rurki, układ napinający, wysięgnik oraz listwa zaciskająca. Treść reklamy umieszczana jest na planszy wykonanej z trwałego materiału. Wymiary rollupów są zróżnicowane. Przeważają modele o wysokości od 80 do 120 cm i szerokości od 210 do 220 cm. Dostępne są też większe i mniejsze systemy, w tym rollupy biurkowe.

Jakie istnieją rodzaje stojaków reklamowych?

Biorąc pod uwagę miejsce lokalizacji reklamy wyróżniamy dwa rodzaje rollupów:

  • indoor – przeznaczone do użytku wewnętrznego,
  • outdoor – wykorzystywane na zewnątrz, poza budynkiem.

Rollupy typu outdoor są odporne na promieniowanie UV, opady deszczu i śniegu, wiatr oraz inne niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jednym z dwustronnych modeli zewnętrznych stojaków reklamowych jest rollup Thunder. Jego podstawę tworzą dwie stabilne stopy o szerokości 82 cm, które umożliwiają rozstawienie reklamy nawet na niezupełnie równym terenie, jakim może być ziemia lub trawa. Pozostałe elementy konstrukcyjne są takie same jak w przypadku rollupu typu indoor. Po przytwierdzeniu do nawierzchni za pomocą specjalnych szpikulców rollup Thunder wykazuje wytrzymałość na wiatr o sile do ponad 30 km/h, natomiast bez przymocowania wynosi ona od 6 do 11 km/h.

Jeśli chodzi o materiał na którym prezentowana jest grafika najczęściej wykorzystuje się dwa rodzaje tworzywa: frontlit albo block out. Drugi gatunek cechuje się większą wytrzymałością i lepszą jakością, ponieważ nie jest podatny na wyblaknięcie.

Gdzie wykorzystuje się rollupy?

Z racji szerokiej gamy oferowanych modeli stojaki reklamowe znajdują zastosowanie w organizacji różnych wydarzeń.  Mogą służyć jako narzędzia do promocji dużych firm podczas targów, wystaw czy konferencji, jak też być używane przez mniejsze podmioty w czasie szkoleń, prezentacji lub spotkań. Ich rolą jest dostarczenie potencjalnemu klientowi podstawowych informacji o firmie celem umożliwienia mu nawiązania z nią kontaktu. Niektóre przedsiębiorstwa wykorzystują rollupy jako stały element ekspozycyjny na terenie swojej siedziby, zwykle w biurze bądź na korytarzu.

Jakie zalety posiada rollup reklamowy?

  • Podstawowym atutem rollupu jest prosty i szybki sposób ekspozycji treści reklamowej. Taki stojak można łatwo rozłożyć i wystawić w dowolnym miejscu, po czym równie bezproblemowo można go zdemontować.
  • Kolejnym walorem jest relatywnie niewielka waga tego nośnika reklamy, co gwarantuje jej łatwy transport. Po włożeniu do specjalnego etui rollup można przewozić w niewielkim samochodzie.
  • Konstrukcja stojaka pozwala na częstą wymianę treści reklamowej, co pozwala na jego wykorzystanie do różnych akcji promocyjnych.
  • Inną zaletą jest duża odporność planszy na uszkodzenia mechaniczne. W porównaniu z plakatem bądź ulotką ten środek reklamy charakteryzuje się znacznie większą trwałością.
  • Uwzględniając możliwość wielokrotnej zmiany grafiki rollupu i efektywność tej formy marketingu jest ona relatywnie niedroga.

Gdzie można zakupić rollupy?

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących materiały reklamowe, w tym rollupy. Najbardziej wygodną formą zakupu jest dokonanie go za pośrednictwem sklepu internetowego specjalizującego się w sprzedaży systemów wystawienniczych. Znajdziemy tam szeroką ofertę wysokiej jakości artykułów posiadających długoletnią gwarancję. Ta forma transakcji handlowej pozwala przed złożeniem zamówienia zapoznać się z dostępnym asortymentem i szczegółową specyfikacją produktów oraz porównać ich ceny. Dzięki fachowemu doradztwu i kompetencji pracowników nabędziemy towar, który najbardziej zaspokoi nasze potrzeby reklamowe.

 

Rollup reklamowy to tani i efektywny nośnik reklamowy. Dzięki naszemu doświadczeni zebraliśmy najlepsze systemy w naszym sklepie. Kliknij w przycisk poniżej i sprawdź naszą ofertę.

 

przycisk

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów bloga
Dzięki chmurze tagów możesz szybko przenieść się do interesującego Cię tematu na naszym blogu!
Czytaj więcej

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl