BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI
DARMOWA DOSTAWA od 1000zł
SZYBKA REALIZACJA
do kasy suma: 0,00 zł

Na co postawić - jakość produktu, czy cena?

0
Na co postawić - jakość produktu, czy cena?

Zdecydowana większość polaków podczas zakupów zwraca uwagę na jakość oraz cenę danego produktu. Równie ważna jest marka czy opinia znajomych na temat wyrobu. Nikt z nas nie chce bezmyślnie wydać ciężko zarobionych pieniędzy, dlatego przed ostateczną decyzją bierzemy pod uwagę wiele aspektów.

Według przeprowadzonego badania najczęstszym impulsem do zakupu danego produktu w Polsce jest cena. Kwota, jaką będziemy musieli zapłacić, przemawia do aż 83 procent osób robiących zakupy. Równie ważna jest jednak jakość, dla 67 procent konsumentów najważniejsza.

Z kolei co trzeci klient danego sklepu wybiera ulubioną lub najbardziej rozpoznawalną markę. A co z produktami wyprodukowanymi w Polsce? To czy konkretny produkt jest krajowy, ma coraz mniejsze znacznie. Jeszcze kilkanaście lat temu taka cecha przemawiała do około 30 procent osób, jednak teraz jest to zaledwie połowa tej liczby. Obecnie ważniejsza niż pochodzenie danego produktu jest opinia najbliższych. Około 15 procent osób podczas wizyty w sklepie kieruje się zdaniem rodziny czy znajomych. Jak sprawa się ma z ekologią? Niestety jedynie niewiele ponad 5 procent osób, wybiera produkty, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

Marka

Dla osób do trzydziestego roku życia niezwykle duże znaczenie ma marka. Kiedy mamy do czynienia z osobami, które mają wyższe wykształcenie, możemy zauważyć, że dla nich kluczowe jest jakość oraz producent. Według przeprowadzonych badań dowiedziono, że osoby ze średnim wykształceniem częściej stawiają na produkty, na podstawie opakowania. Mówiąc krótko, dla zamożniejszych Polaków marka jest znacznie bardziej istotna niż dla pozostałych. Ludzie, dla których zakupy są większym wydatkiem, podchodzą do nich rozsądnie.

Dokładnie sprawdzają jakość oraz opinię na temat danej marki. Osoby, które jeszcze przed wejściem do sklepu wiedzą co mają zakupić, najczęściej podejmują decyzję na podstawie jakości oraz ceny. Kiedy mamy do czynienia ze spontanicznym zakupem to opakowanie odgrywa kluczową rolę. Warto także dodać, że osoby, które stawiają na najwyższą jakość bez względu na cenę, nierzadko doceniają dobrą markę. Jednym z powodów takiego działania jest fakt, że marka może być wyznacznikiem jakości.

Rozważny kupujący

Zdecydowana większość Polaków, ponieważ prawie trzy na cztery osoby, jeszcze przed ostatecznym wejściem do sklepu wie, co w nim kupi. Bardzo podobna ilość robi zakupy długo oraz starannie, tak aby wydane przez nich pieniądze nie były niewarte zakupów. Jedynie 20 procent kupujących wchodzi do sklepu oraz wybiera produkty znajdujące się pod ręką.

A jakie są różnice między kobietami, a mężczyznami? To panie staranniej wybierają produkty. Zwracają uwagę na szczegóły i dokładnie sprawdzają wyrób. Osoby posiadające wyższe wykształcenie oraz te, które mieszkają w miastach, znacznie skrupulatniej oglądają towary. Ludzie mieszkający w mniejszych miejscowościach oraz ci, którzy są gorzej wykształceni, nie zwracają na to takiej uwagi. Z kolei osób, które twierdzą, że w dobrej cenie można kupić produkt przyzwoitej jakości, jest aż 75 procent.

Dobra jakość, dobra cena

Około 50 procent Polaków kupuje produkty dobrej jakości, jednak tylko wtedy, gdy ich cena nie jest zbyt wygórowana. Jednak aż 40 procent osób biorących udział w badaniu, twierdzi, że nie kupuje produktów dobrej jakości, gdyż ich cena jest za duża. A ile jest osób, które zawsze kupują produkty najlepszej jakości, nie zważając na cenę? Zaledwie 6 procent.

Coraz więcej jest osób, które odmawiają sobie danego wyrobu ze względu na jego cenę. Osoby wykształcone, mieszkańcy wsi, a także trzydziestolatkowie częściej stawiają na dobrą jakość, jednak jedynie, gdy cena nie jest zbyt wysoka. Seniorzy w większości przypadków, nie mają możliwości zakupu towaru wyższej jakości.

Wybór między jakością a ceną jest niezwykle trudny. Wszystko jest zależne od tego, jakie produkty sprzedajemy. Równie ważne są osoby, dla których przeznaczone są nasze wyroby. Osoby starsze biorą pod uwagę całkowicie inne czynniki niż młodsze w czasie robienia zakupów.

U nas kupisz systemy reklamowe najwyższej jakości w dobrej cenie. Kliknij w przycisk poniżej i sprawdź naszą ofertę.

 

przycisk

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów bloga
Dzięki chmurze tagów możesz szybko przenieść się do interesującego Cię tematu na naszym blogu!
Czytaj więcej

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl