BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI
DARMOWA DOSTAWA od 1000zł
SZYBKA REALIZACJA
do kasy suma: 0,00 zł

Jak wybrać ramkę plakatową OWZ?

0
Jak wybrać ramkę plakatową OWZ?

Plakaty to zarówno modny dodatek do wnętrz, jak i ciekawy sposób na reklamę produktu, usługi lub dowolnego wydarzenia. Tego typu dekoracja to właściwie fundament współczesnej kultury marketingowej. Dlaczego estetyczna oprawa plakatu ma tak duże znaczenie? W jaki sposób dostosować rozmiar ramy do naszego plakatu? Na jaki materiał warto się zdecydować? Jak dobrać kolor ramy do plakatu? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Estetyczna oprawa plakatu - dlaczego ma tak duże znaczenie?

Zanim rozpoczniemy dywagacje na temat ramek plakatowych, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, dlaczego przemyślana oprawa plakatu ma tak duże znaczenie. Z pewnością znajdą się jeszcze osoby, które piękny plakat przyczepiłyby za pośrednictwem dwustronnej taśmy, ewentualnie korzystając z możliwości specjalistycznych przylepców. W praktyce jest to jednak korzystne rozwiązanie na krótki okres czasu. Plakat wykonany jest z papieru, przez co narażony jest na wiele czynników. Wśród nich wyróżnić możemy różnorodne temperatury, wilgoć, a także promieniowanie UV. W konsekwencji dochodzi do sytuacji, w których piękne prace dość szybko ulegają zniszczeniu. Dlatego też najrozsądniejsze wydaje się być oprawienie plakatu w ramkę, która to jest skuteczną formą ochroną przed zniszczeniem. Co godne podkreślenia- jest to jednocześnie dodatkowy element dekoracyjny, który ciekawie prezentuje się na ścianie. 

W jaki sposób dostosować rozmiar ramy do plakatu?

Jeśli chcielibyśmy dobrać ramę do naszego plakatu, wówczas jedną z najbardziej problematycznych kwestii wydaje się być jej rozmiar. Zdecydowana większość plakatów posiada standardowe rozmiary, czyli 50x70 cm, ewentualnie 40x50 cm. W takich przypadkach dobranie odpowiedniej ramy nie jest problematyczne i nie sprawia większych kłopotów. Najbardziej rozsądne jest wybranie ramki o takich samych rozmiarach co plakat. Jeśli jednak zdecydowalibyśmy się na większą ramę, wówczas nie obędzie się bez brystolu, dzięki czemu całość będzie prezentować się atrakcyjnie pod względem wizualnym. Co w przypadku, kiedy rozmiar plakatu, którego jesteśmy posiadaczami, jest niestandardowy? Wówczas warto zainteresować się ramami na wymiar. Jest to najłatwiejsze i najrozsądniejsze rozwiązanie, jednakże musimy liczyć się z nieco wyższymi kosztami. 

Ramki plakatowe - na jaki materiał się zdecydować?

W przypadku ramek plakatowych OWZ bardzo duże znaczenie ma również materiał. Okazuje się, że przód tego przedmiotu ma bezpośredni wpływ na zabezpieczenie plakatu przed jego zniszczeniem. Ramki mogą zostać wykonane z różnych materiałów. Wśród nich warto wyróżnić plexi, szkło, a także plexi antyrefleksyjne. Plexi to oczywiście szkło akrylowe, czyli sztuczne tworzywo, które wyróżnia się tym, że jest przeźroczyste, a dodatkowo jest dość lekkie. Taki przód charakteryzuje się odpowiednim poziomem zabezpieczenia plakatu, niestety dość szybko ulega zarysowaniom. Wersja antyrefleksyjna zapobiega odbijaniu się światła. W praktyce oznacza to, że plakat będzie bardziej widoczny nawet w przypadku dużej intensywności nasłonecznienia. Jeśli chodzi o tradycyjne szkło - doskonale prezentuje się pod względem wizualnym, a jego utrzymanie w czystości nie jest problematyczne. Niestety wiąże się to z nieco wyższą ceną, a także zwiększoną podatnością na stłuczenie. 

Dobieranie koloru ramy do plakatu - jak to zrobić?

Kiedy decydujemy się na wybór plakatu, zawsze powinniśmy kierować się kolorystyką, która to dominuje w danym pomieszczeniu. Podobnie wygląda to w przypadku dobierania ramki do plakatu. Przede wszystkim znaczenie ma spójność kolorystyczna obu elementów. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest podkreślenie barwą jednego z elementów na obrazie, który ma największe znaczenie. Błędem jest wybór koloru, którego nie znajdziemy na plakacie- jest to nieatrakcyjne pod względem wizualnym, dlatego też należy się tego wystrzegać. Nie w sposób zapomnieć o tym, że ramka powinna pasować do koloru ściany. Jest to w końcu element przede wszystkim ozdobny.

Wysokiej jakości ramki plakatowe, a także inne akcesoria reklamowe znaleźć można na naszej stronie. Atrakcyjna cena, a także dokładne wykończenie to gwarancja zadowolenia nawet najbardziej wymagającego klienta. 

przycisk

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów bloga
Dzięki chmurze tagów możesz szybko przenieść się do interesującego Cię tematu na naszym blogu!
Czytaj więcej

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl