BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI
DARMOWA DOSTAWA od 1000zł
SZYBKA REALIZACJA
do kasy suma: 0,00 zł

Asortyment BHP – jak zachować bezpieczeństwo w miejscu pracy?

0
Asortyment BHP – jak zachować bezpieczeństwo w miejscu pracy?

Bezpieczeństwo i higiena pracy to kwestie, do których od zawsze przykłada się dużą uwagę. Każda firma musi poinstruować swoich pracowników na temat odpowiednich postaw i zaopatrzyć się w środki, które pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa. Sytuacja związana z wybuchem pandemii wymusiła na przedsiębiorcach zastosowanie się do jeszcze bardziej restrykcyjnych przepisów. Wykonywanie wielu czynności oraz kontakt z klientem muszą odbywać się przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Dlatego każda firma powinna zaopatrzyć się w niezbędny asortyment BHP.

Jaki asortyment BHP jest niezbędny dla firm?

W przypadku rozmaitych usług przydatne są szyby ochronne plexi. Niezależnie od wykonywanego zawodu, każdy pracownik musi posiadać maseczkę ochronną. Choć przyłbice nie mogą już zastępować maseczek, można ich używać pomocniczo. Dodatkowo ochronę zapewniają jednorazowe rękawiczki lateksowe. W każdym miejscu powinien znajdować się także płyn do dezynfekcji zawierający odpowiednią ilość alkoholu. Można wybrać taki w butelce lub zdecydować się na wariant bezdotykowy. Ponadto warto profilaktycznie często myć ręce.

Maseczki ochronne

Wybór maseczek ochronnych jest naprawdę duży – te produkty występują w wielu wariantach. Maseczki włókninowe jednorazowe nie zostawiają podrażnień na skórze. Chronią przed kurzem, pyłem i drobnoustrojami. Nie utrudniają oddychania. Są polecane szczególnie pracownikom biurowym, pracownikom sklepów, nauczycielom, kosmetyczkom czy fryzjerom. Maseczki bawełniane są wyprofilowane tak, by dopasować się do kształtu twarzy. Występują w wielu wzorach, dzięki czemu pozwalają się wyróżnić spośród osób noszących zwykłe, niebieskie lub białe maseczki. Są one bezpieczne i nie podrażniają skóry. Można do nich włożyć wymienny filtr. Maseczki są wielokrotnego użytku, można je prać oraz prasować. Maseczki z mikrofibry nadadzą się dla osób, które narzekają na utrudnione oddychanie w innego typu maseczkach. Również są one wielokrotnego użytku, można je prać i prasować. Nie powodują podrażnień. Można je nosić podczas wykonywania codziennych czynności. Natomiast maseczki filtrujące zapewniają skuteczną ochronę przed drobnoustrojami. By spełniały swoją funkcję, powinny być wymieniane co osiem godzin.

Płyny do dezynfekcji

Aby płyn do dezynfekcji był skuteczny, musi zawierać co najmniej 70% alkoholu. Taki środek ma działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Oprócz płynów, do dezynfekcji można użyć także żelu o podobnym działaniu. Te produkty są sprzedawane w mniejszych, podręcznych butelkach, oraz w większych, nadających się do postawienia w domu lub w biurze. Środki z dobrym składem nie wysuszają dłoni. W często uczęszczanych miejscach dobrze jest postawić automatyczne dozowniki z płynem. Środki do dezynfekcji w miejscach pracy muszą stać przy wejściach oraz wszędzie tam, gdzie pracownik ma kontakt z klientem.

Szyby ochronne plexi

W miejscach takich jak recepcje, biura czy salony kosmetyczne, sprawdzą się szyby ochronne plexi. Skutecznie zabezpieczają stanowisko pracy i umożliwiają bezpieczny kontakt z klientem. Dzięki szybie, drobinki zarazków przenoszonych drogą kropelkową nie zagrożą drugiej osobie. Będzie ona stanowiła naturalną barierę dla drobnoustrojów. Ważne, by przedmiot był wykonany z solidnych materiałów i nie utrudniał porozumiewania się (by mówiącą osobę było dobrze słychać).

Podsumowanie

Asortyment BHP jest ważny nie tylko w trakcie trwania pandemii. W wielu miejscach pracy zachowywanie szczególnej ostrożności było kluczowe jeszcze na długo przed jej wybuchem. By zadbać o zdrowie pracowników i klientów, należy korzystać z możliwych metod zachowania bezpieczeństwa. Pomóc w tym mogą specjalnie przeznaczone do tego produkty, takie jak środki do dezynfekcji, maseczki ochronne, szyby plexi, termometry czy oczyszczacze powietrza. Równie ważne jest częste mycie rąk oraz pamiętanie o tym, by nie dotykać twarzy bez potrzeby. Istotne jest, by do zasad stosował się cały zespół, a także korzystający z usług klienci – nawet jedna chora osoba może zagrozić całej grupie. Niezbędny asortyment BHP znajdziecie państwo w naszym sklepie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

przycisk

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów bloga
Dzięki chmurze tagów możesz szybko przenieść się do interesującego Cię tematu na naszym blogu!
Czytaj więcej

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl