BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI
DARMOWA DOSTAWA od 1000zł
SZYBKA REALIZACJA
do kasy suma: 0,00 zł

ABC taśm, sznurów i słupków

0
ABC taśm, sznurów i słupków

Sznurki, słupki... Czym właściwie dzielić przestrzeń?

Zanim zagłębimy się w temat wytyczania kolejek czy tras przejścia za pomocą różnego rodzaju akcesoriów, warto wyjaśnić, czym one w ogóle są. W narzędziach tego rodzaju wyróżnić możemy dwa najpopularniejsze: taśmy i sznury odgradzające. Pierwsze z nich wysuwa się wprost ze słupów i mocuje się na drugich. Po takim procesie są sztywno napięte. Drugie z kolei, do słupów się podczepia, zaś po instalacji luźno zwisają. Nie ma żadnych specjalnych zasad, dotyczących okoliczności ich użycia. Czas, potrzebny na montaż jednego i drugiego, również jest zbliżony. Jedynym, na co warto zwrócić uwagę, jest to, że taśmy wyglądają nieco nowocześniej, zaś sznury - bardziej klasycznie.

Eleganckie słupki i barierki - gdzie i kiedy mogą być przydatne?

Mówiąc najprościej: akcesoria te znajdują zastosowanie wówczas, gdy potrzebne jest oznaczenie i odgrodzenie jakiegoś obszaru, w możliwie elegancki sposób. Można jednak wniknąć w temat głębiej - w istocie bowiem sytuacje tego typu możemy podzielić na dwie grupy. Do pierwszej z nich należy obsługa osób VIP. Do drugiej; porządkowanie przestrzeni w obiektach użyteczności publicznej, czy podczas imprez masowych. 

Rozwinięte po bokach czerwonego dywanu taśmy o tym samym kolorze zna każdy z nas. Pojawiają się w filmach, z milionerami w roli głównej, na różnego rodzaju galach - chociażby Oskarowej - czy podczas spotkań polityków wysokiego szczebla. Oczywiście, mało kto z nas będzie zaangażowany w organizację wydarzeń tej rangi. Nie znaczy to jednak, że nie możemy się tak poczuć. Wizyta prezydenta dużego miasta w szkole, biskupa w jednej z diecezjalnych świątyń, piosenkarza podczas koncertu z okazji dnia miasta - wszystkie te okazje są jak najbardziej adekwatne. Dzięki temu - z jednej strony - goszczona osoba wie, gdzie ma się udać, a z drugiej; nie ma ryzyka. że nieprzewidziana osoba zajmie miejsce, w którym ma odbyć się, na przykład, złożenie kwiatów.

Z drugiej strony znajdują się lotniska, dworce kolejowe, duże poczekalnie (na przykład hotelowe), wejścia na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Niewyznaczona w wyraźny sposób kolejka może mieć w takich miejscach katastrofalne skutki. Wprowadza chaos (bo nikt do końca nie wie gdzie najlepiej stanąć), wywołuje kłótnie (bo nie do końca wiadomo kto stoi przed kim), a częstokrotnie przedłuża również czas trwania takiego "zatoru". Uformowanie kolejki za pomocą tego typu taśm może, o ile nie zupełnie zniwelować, to przynajmniej znacznie ograniczyć te problemy.

Barierki i słupki - to nie tylko praktyczność.

O czysto użytkowych zaletach już wspomnieliśmy. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyna funkcja tego typu eleganckich przegród. Spełniają one również - co najmniej - dwie inne funkcje: psychologiczną i estetyczną. Na czym polegają i w jaki sposób można wykorzystać je na własną korzyść?

Funkcja psychologiczna to wywoływanie konkretnych uczuć o osób stykających się z zastosowanymi przez nas taśmami czy sznurami odgradzającymi. Wydaje się, że są to niewiele znaczące detale - jednak nie do końca jest to prawdą. Budzą one cały szereg skojarzeń: luksus, prestiż, bezpieczeństwo, profesjonalizm, powaga. Oczywiście wywołuje to bardzo pozytywne uczucia. Gość - niezależnie od tego, czy chodzi o osobę VIP, czy kogoś mniej nobilitowanego - ma poczucie bycia ważnym dla organizatora. To z kolei przekłada się na większą chęć ponownego odwiedzenia danego miejsca czy wydarzenia.

Omawiając funkcję estetyczną - czyli po prostu dotyczącą wyglądu - nie można nie wspomnieć o jednej rzeczy. Wszystko, co znajduje się w promieniu wzroku, jest elementem aranżacji przestrzeni. Jeśli więc zależy Ci na widoku przyjemnym dla oka - a komu nie zależy - nie możesz zrezygnować z eleganckich barierek, na rzecz innych, mniej porządnych zamienników. Skutki wizerunkowe takiego zaniedbania będą fatalne.

Co wyróżnia naszą ofertę?

Przede wszystkim, możemy poszczycić się szerokim wyborem. W naszej ofercie znajdziesz słupki w wielu różnych kolorach: srebrnym, złotym, a nawet czarnym. Nie zabrakło także różnych barw sznurów: u nas doświadczysz wszystkie "kanoniczne" ich kolory. Warto podkreślić również wysoką jakość oferowanych przez nas produktów: jest to bardzo ważne zarówno ze względów estetycznych (wyglądają po prostu porządnie), jak i ekonomicznych (nie zniszczą się po pierwszym użyciu).

Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, którą można znaleźć klikając przycisk poniżej

przycisk

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów bloga
Dzięki chmurze tagów możesz szybko przenieść się do interesującego Cię tematu na naszym blogu!
Czytaj więcej

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl