BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI
DARMOWA DOSTAWA od 1000zł
SZYBKA REALIZACJA
do kasy suma: 0,00 zł

Rollup z wydrukiem. Jakość ma znaczenie.

0
Rollup z wydrukiem. Jakość ma znaczenie.

Jednym z najszybszych i najwygodniejszych sposobów zaprezentowania oferty firmy jest wykorzystanie narzędzi reklamowych w postaci roll-upów, które doskonale sprawdzają się na różnego rodzaju targach branżowych, konferencjach, sympozjach itd. Tego typu akcesoria wystawiennicze są gotowe do użycia w trakcie kilku minut, a po złożeniu, nie zajmują dużo miejsca.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roll-upa z wydrukiem?

Roll-upy dostępne są w różnych rozmiarach i składają się z aluminiowej ramy, masztu i wydruku, który powinien być wykonany na wysokim poziomie. Elementy zestawu wystawienniczego transportowane są za pomocą torby, co gwarantuje dużą wygodę podczas przemieszczania się z miejsca nie miejsce. Jakość prezentowanego wydruku reklamującego ofertę firmy ma wpływ na to, jak postrzegana będzie ona przez odbiorców, którzy mogą być potencjalnymi klientami. Duże znaczenie ma także projekt, jaki zostanie dostarczony do firmy realizującej zlecenie. Z racji, że roll-upy z założenia służą do wielokrotnego użytkowania, powinny być wykonane z trwałych i dobrej jakości materiałów. Poniżej przedstawiono najważniejsze czynniki, które mają wpływ na jakość realizacji roll-upu z wydrukiem:

  1. Rodzaj materiału do wydruku

Bardzo istotnym aspektem wpływającym na jakość zwijanych banerów jest rodzaj materiału, z których zostały wykonane. Trwałość reklamy zapewnia wykorzystanie materiału spełniającego najwyższe standardy jakości: druk powinien mieć gładką powierzchnię i wysoką ostrość. Przykładem może być baner blockout 440 g, który jest tkaniną poliestrową o matowym wyglądzie. Dzięki dużej gęstości włókien, nadaje się do dwustronnego druku. Co więcej, matowa powierzchnia zapewnia niewielkie odbicie światła, dzięki czemu nadruk jest widoczny ze wszystkich stron. Innym, równie wysokiej jakości materiałem, jest poliestrowa tkanina banerowa o gramaturze 440 g/m2, która wykorzystywana jest do jednostronnego zadruku. Obie tkaniny skutecznie blokują przenikanie światła, są odporne na rozciąganie, wilgoć, działanie wysokiej i niskiej temperatury czy promieniowanie słoneczne.

  1. Pliki do druku

Bardzo ważna jest jakość, a dokładniej rozdzielczość plików, które są zarazem projektem reklamy. Grafiki o niskiej rozdzielczości lub/i słabym nasyceniem barw spowodują, że wydruk, mimo zastosowania wysokiej jakości materiałów, nie będzie efektowny.

  1. Rodzaj druku

Na jakość wydruku mają również wpływ techniki drukowania. Wysoki poziom realizacji projektu zapewnia wykorzystanie oryginalnych, bezwonnych, szybkoschnących i opatrzonych różnymi certyfikatami bezpieczeństwa użytkowania i przyjazności dla środowiska tuszów. Ważny jest także rodzaj plotera: najlepszy jest taki, który drukuje nasycone kolory.

  1. Materiał kasety

Warto pamiętać, że na rynku sprzedażowym dostępnych jest wiele kaset, które wyglądają podobnie, jednak masa obudowy i jakość zastosowanego mechanizmu nawijającego mają tutaj duże znaczenie. Wielu producentów oferuje takie, które wykonane zostały z mniejszej ilości aluminium, a tym samym ścianki kaset są cieńsze i tańsze. Niemniej jednak, takie działanie negatywnie wpływa na stabilność roll-upu, dlatego przy zakupie kasety należy zwrócić uwagę, by jej masa była odpowiednia. Droższe kasety, gwarantujące stabilność i wytrzymałość, są cięższe od tych tańszych i ekonomicznych rozwiązań, a dodatkowo zawierają trwały mechanizm rolujący i maszt, który stabilizuje grafikę. Dodatkowo, kasety typu premium, są zabezpieczane przed korodowaniem poprzez poddanie ich anodowaniu.

Ponadto, by producent udzielił kilkuletniej, a nawet dożywotniej gwarancji na zrealizowany projekt, zestaw wystawienniczy powinien przetrwać w każdych warunkach, być odporny na wstrząsy i wielokrotne rozwijanie i zwijanie sytemu w ramach prezentacji na targach czy konferencjach. Takie cechy, gwarantują także możliwość ekspozycji roll-upa na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Jakość kojarzona jest także ze stylem, dlatego warto zwrócić uwagę na kolorystykę (srebrny, szary, przezroczysty) poszczególnych elementów wchodzących w skład systemu roll-up.  

 

Rollupy nazywane także zwinanymi lub rolowanymi stojakami reklamowymi to jedne z tańszych opcji jeśli chodzi o systemy reklamowe znajdujące się w naszej ciekawej ofercie. Kliknij w przycisk poniżej i kup rollup dla siebie.

przycisk

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów bloga
Dzięki chmurze tagów możesz szybko przenieść się do interesującego Cię tematu na naszym blogu!
Czytaj więcej

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl